Ndërlidhjet

FRANKFURT


Gjermania i ka ekstraduar në Shtetet e Bashkuara dy persona të dyshuar për lidhje me rrjetin terrorit Al Kaida.
Mohammad Ali Hassan dhe Yahya Zayed akuzohen se kanë siguruar mjete financiare për Al Kaidën dhe grupin militant palestinez Hamas.
XS
SM
MD
LG