Ndërlidhjet

SOFJE


Kryeministrat e Shqipërisë dhe Bullgarisë, Fatos Nano dhe Simeon Saxe Coburg-Gotha kanë diskutuar për infrastrukturën, tregun e energjisë, turizmin dhe shtypjen e krimit të organizuar.
Kryeministri bullgar ka deklaruar pas takimit se dialogu intenziv ndërmjet dy vendeve, do të vazhdojë edhe pas hyrjes së Bullgarisë në Bashkimin Evropian.
Saxe Coburg-Gotha gjithashtu ka thënë se pas hyrjes së Shqipërisë në unionin, atëherë do të rrumbullaksohet hapësira ekonomike, kulturore dhe politike e Evropës.
XS
SM
MD
LG