Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë e ka shprehur bindjen se forcat britanike dhe amerikane të sigurisë do të mund ta mbrojnë presidentin George Bush gjatë vizitës në Britani.
Lidhur me protestat e paralajmëruara, zëdhënësi Scot McClellan tha se liria e fjalës dhe e tubimit janë themelet e demokracisë.
Në Londër, kryeministri britanik Tony Blair ka deklaruar se përballë terrorizmit, Britania duhet të qëndrojë përkrah aleatit të saj amerikan.
XS
SM
MD
LG