Ndërlidhjet

BAGDAT


Forcat amerikane në Irak po vazhdojnë operacionet në shkallë të gjerë kundër autorëve të sulmeve ndaj forcave të koalicionit.
Në Mosul sot janë plagosur dy ushtarë amerikanë, derisa në Tikrit gjatë 24 orëve të fundit janë vrarë 6 kryengritës të dyshuar dhe janë arrestuar rreth 100 të dyshuar të tjerë.
Këto aksione janë pjesë e operacionit "Cekici i hekurt".
XS
SM
MD
LG