Ndërlidhjet

HAGË


Gjykata e Krimeve të luftës për ish-Jugosllavinë ka ngritur akt-akuzën kundër udhëheqësit të serbëve të kroacisë, Milan Babic për vrasje dhe persekutim të qytetarëve jo serbë.
Babic ka qenë një nga figurat drejtuese të serbëve të Krajinës në vitet '90.
XS
SM
MD
LG