Ndërlidhjet

LONDËR


Mardhëniet amerikano-britanike janë të rëndësishme për paqen dhe sigurinë botërore, ka deklaruar kryeministri britanik, Tony Blair, përpara parlamentit.
Ai tha se të dy vendet njëherësh përfitojnë nga raportet amerikano-britanike.
"Ata që po vrasin njerëz në Turqi, Arabi Saudite dhe në pjesë të tjera të botës, ku viktimat nuk janë amerikanë , po kryejnë akte terrorizmi dhe kanë lidhje me regjime terroriste", tha Blair .
Blair ka folur përpara parlamentit, derisa rreth 1000 protestues ishin mbledhur për të protestuar kundër vizitës së presidentit Bush. Të enjten organizatat anti-luftë kanë paralajmëruar protestën e tyre më të madhe.
XS
SM
MD
LG