Ndërlidhjet

STAMBOLL


Dy atentatorët vetvrasës në sulmet kundër dy sinagogave në Stamboll ishin turq, rreth të 20-ave nga qyteti i Bingolit me shumicë kurde, ka bërë të ditur guvernatori i Stambollit.
Më tej ai ka shtuar se mënyra e sulmit dhe metodat e përdoruara sygjerojnë se atentatorët mund të kishin lidhje me rrjetin terrorist të Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG