Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin dhe mbreti i Jordanisë, Abdullah, kanë diskutuar mundësitë për ringjalljen e planit të paqes në Lindjen e Mesme, cështjen e Irakut dhe bashkëpunimin ekonomik.
Putin e ka falenderuar mbretin Abdullah, që gjendet për vizitë në Moskë, për ndihmën që i ka dhënë Rusisë në afrimin me Konferencën e vendeve islamike.
XS
SM
MD
LG