Ndërlidhjet

TIRANË


Shefi i policisë së Tiranës ka ngritur shqetësimin se krimi i organizuar mund të marrë kontrollin e vendit, nëse politikanët nuk presin lidhjet e tyre me elementët kriminalë.
Në një letër të hapur publikuar sot, shefi i policisë së Tiranës, Pjerin Ndreu, ka kërkuar nga qeveria të mbështesë policinë në luftën kudër krimit.
Ndreu ka akuzuar se zyrtarë të lartë dhe anëtarë të parlamentit shërbejnë si "ëngjëj mbrojtës" për figurat e krimit të organizuar.
XS
SM
MD
LG