Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian i ka dënuar sulmet në Stamboll ndërsa shpërthimet i ka cilësuar si "barbare".
Zëdhënësi Reijo Kemppinen tha se Komisioni Evropian, sulmet e tilla i quan "punë të liga".
Presidenti i Francës Jacques Chirac, kryeministrat e Greqisë dhe Italisë, ministritë e jashtme të Rusisë, Polonisë dhe Izraelit, Siria, Irani dhe Vatikani, gjithashtu i kanë dënuar sulmet dhe shprehën solidaritetin e tyre.
XS
SM
MD
LG