Ndërlidhjet

KIRKUK


Të paktën 4 njerëz janë vrarë dhe mbi 40 janë plagosur nga shpërthimi i një automjeti pranë zyrave të dy fraksioneve kurde në qytetin verior të Irakut Kirkuk.
Në Bagdad, sulmues të panjohur e kanë vrarë rojen irakiene para ambasadës së Jordanisë.
XS
SM
MD
LG