Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane ndërmorën ofenzivë të re në disa paralagje të Bagdadit, kundër pozitave të dyshuara të guerilëve irakienë.
Në Kirkuk, të paktën 4 njerëz u vranë dhe mbi 40 u plagosën nga shpërthimi i një automjeti pranë zyrave të dy fraksioneve kurde.
Në qytetin Ramadi, një ushtar amerikan është vrarë ndërsa dy janë plagosur.
XS
SM
MD
LG