Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut do të reagojë me forcë për ti penguar sulmet e dhunshme të drejtuara për terrorizmin e civilëve, tha shefi i policisë Ahmaed Ibrahim pas sulmit me raketa kundër dy hoteleve dhe ndërtesës së Ministrisë së Naftës në Bagdad.
Koloneli i ushtrisë amerikane Peter Mansoor tha se në sulmin kundër hotelit Palestina ishte plagosur vetëm një civil.
XS
SM
MD
LG