Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe bashkëshortja Laura, nga Pallati i Bakingamit në Londër arritën në Anglinë verilindore, në qytezën Sedgefield, vendlindjen e kryeministrit britanik Tony Blair.
Bush nuk pritet të mbajë ndonjë fjalim, për dallim nga dy ditët e shkuara në Londër, që kaluan në shenjë të ceremonialeve zyrtare dhe protestave publike.
Vonë pasdite, presidenti amerikan do të udhëtojë në Uashington.
George Bush është presidenti i parë amerikan që zhvilloi vizitë të plotë shtetërore në Britani.
XS
SM
MD
LG