Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri palestinez Ahmad Qurei është shprehur i gatshëm për fillimin e bisedimeve paqësore me Izraelin brenda disa muajve.
Në një intervistë dhënë televizionit norvegjez, Qurei ka thënë se "është i gatshëm të bisedojë" me kryeministrin izraelit Ariel Sharon dhe se marrëveshja mund të arrihet "për kohë të shkurtë".
"Mendoj se për 6 muaj mund ti japim fund konfliktit", ka thënë kryeministri palestinez.
XS
SM
MD
LG