Ndërlidhjet

VJENË


Agjencia Ndërkombëtare Bërthamore e ka shtyrë për javën e ardhshme vendimin për sjelljen e një rezolute për programin bërthamor të Iranit.
Sipas Francës, Gjermanisë dhe Britanisë, Irani ka dështuar ti përmbushë obligimet për masat e sigurisë.
Ndërkohë Shtetet e Bashkuara e akuzuan Iranin për "shkelje të pacipë dhe sistematike" të marrëveshjes për mos-proliferimin bërthamor, hap ky që mund të çojë deri te sanksionet e Kombeve të Bashkuara kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG