Ndërlidhjet

LONDËR


Me vizitën në në qytezën Sedgefield, vendlindjen e kryeministrit britanik Tony Blair, presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe bashkëshortja Laura, e përfunduan vizitën në Britani.
George Bush është presidenti i parë amerikan që zhvilloi vizitë të plotë shtetërore në Britani.
XS
SM
MD
LG