Ndërlidhjet

VARSHAVË


Liderët e 17 vendeve të Evropës Qendrore dhe Lindore e përmbyllën samitin në Varshavë me thirrjen për bashkëpunim më të madh në luftimin e terrorizmit.
Në deklaratën e përbashkët dënohen të gjitha format e terrorizmit ndërkombëtar, duke shtuar se ai e minon thelbin e shoqërive të hapura demokratike.
Liderët e diskutuan edhe zgjërimin e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG