Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në një ceremoni akademike, Universiteti i Prishtinës e ka nderuar me titullin "Doktor nderi" shkrimtarin shqiptar Ismail Kadare.
"Gadishulli ballkanik, nuk do të shkaktojë më telashe, por përkundrazi, do të jetë një faktor dhe shembull i afrimit dhe bashkëjetimit të popujve, që për një kohë të gjatë ishin armiqësuar", tha me këtë rast shkrimtari më i njohur shqiptar Ismail Kadare.
XS
SM
MD
LG