Ndërlidhjet

STAMBOLL


Në Turqi mbahen protesta të qeta në qytetet kryesore, për ta shprehur pikëllimin dhe mllefin për sulmet që lanë mbi 50 të vrarë.
Presidenti amerikan Xhorxh Bush tha dje se Turqia është bërë një front i ri në "luftën kundër terrorizmit".
Një degë e organizatës Al Kaida e mori përsipër përgjegjësinë për sulmet në Stamboll.
XS
SM
MD
LG