Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti, Xhorxh Bush sot i ka bërë nderime ish presidentit të Shteteteve të Bashkuara John Kennedy në 40 vjetorin e vrasjes së tij.
Bush tha se Kennedy ishte "njeri që i mirëpriti përgjegjësitë, dhe kishte dhunti për zgjimin dhe idealizmin".
Bush tha se Amerika e përkujton Kenedin si lider, i cili "kombin tonë e drejtoi kah qëllimet e larta".
Kennedy u vra në 22 nëntor të vitit 1963, nga plumbat e snajperit në Dallas të Teksasit.
XS
SM
MD
LG