Ndërlidhjet

SHKUP


Kryeministri i Maqedonisë, Branko Crvenkovski fillon sot vizitën pesë ditëshe në Shtetet e Bashkuara me ftesë të nënpresidentit amerikan, Riçard Çejni. Në delegacionin maqedonas janë edhe Ministrja e Jashtme, Ilinka Mitreva dhe nënkryetari i qeverisë, Musa Xhaferi. Crvenkovski do të bisedojë me nënpresidentin Çejni dhe sekretarin e shtetit, Kolin Pauell për bashkëpunimin aktual dhe perspektivat e forcimit të marrëdhënieve të ndërsjella.
XS
SM
MD
LG