Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian shpreson se Gjeorgjia do ta kaloj në mënyrë paqësore dorëheqjen e presidentit Eduard Shevernadze, ka thënë sot Cristina Gallach, zëdhënëse e përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Javier Solana. Zëdhënësja Gallach ka thënë se, gjatë ditës së sotme, zoti Solana kishte biseduar me telefon me ministrin e jashtëm rus, Igor Ivanov sdhe me Departamentin amerikan të shtetit për ti koordinuar përpjekjet ndërkombëtare për përfundimin paqësor të krizës politike në Gjeorgji.
XS
SM
MD
LG