Ndërlidhjet

STAMBOLL


Është raportuar se autoritetet e Turqisë sot kishin urdhëruar përmirësime në koordinimet ndërmjet shërbimeve të zbulimit dhe policisë pasi, siç informojnë agjencitë e lajmeve, janë identifikuar dështime që ndoshta u kanë lejuar militantëve islamikë kohë për të planifikuar dhe zbatuar sulme me bomba, që vranë më se 50 njerëz. Sot, më se 100 persona u tubuan në një kishë në Stamboll për të përkujtuar personat e varë nga sulmet vetëvrasëse me bomba në konsullatën britanike dhe në një bankë të afërt londineze.
XS
SM
MD
LG