Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti i Francës Jacques Chirac dhe kryeministri britanik Tony Blair kanë biseduar në Londër, për çështjen e Irakut, mbrojtjen evropiane dhe kushtetutën e unionit.
Takimi mbahet në kohën kur Franca dhe Britania përpiqen ti përmirësojnë marrëdhëniet e tensionuara që u krijuan rreth Irakut.
Në bisedime pritet të marrin pjesë edhe kryeministri dhe shefi i diplomacisë franceze.
XS
SM
MD
LG