Ndërlidhjet

RAMALLAH


Kryeministri palestinez Ahmed Qurei i bëri thirrje kryeministrit izraelit Ariel Sharon të ndërmerr "hapa seriozë dhe të prekshëm" për të nxitur procesin e Paqes në Lindjen e Mesme.
Komentet e Qureit vijuan pas deklaratës së Sharonit se nuk e përjashton mundësinë e ndërmarrjes së hapave "të njëanshme" lidhur me palestinezët.
XS
SM
MD
LG