Ndërlidhjet

BAGDAD


Këshilli Qeverisës i Irakut i emërtuar nga Shtetet e Bashkuara tha se ka nisur një plan "gjithëpërfshirës" anti-terror, për të ndalur valën e sulmeve që e kanë pllakosur vendin.
Kryesuesi Jalal Talabani tha se plani përfshin masa ushtarake dhe mbrojtëse, kurse fushata do të fillojë muajin e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG