Ndërlidhjet

TBILISI


Gjeorgjia duhet të marrë hapa radikale, pasi vendi po përballet me "kolaps ekonomik", ka deklaruar Nina Burzhanadze, ushtruese e detyrës së presidentit.
"Buxheti është plotësisht i zbrazët. Niveli i buxhetit të shtetit është 0 dhe nuk kemi mundësi të paguajmë pensionet, rrogat, madje as ushtrinë dhe policinë", tha Burzhanadze.
Parlamenti i Gjerogjisë ka caktuar 4 janarin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale, pas dorëheqjes së Shevarnaxes.
XS
SM
MD
LG