Ndërlidhjet

PORTLAND – SHTETET E BASHKUARA


Dy amerikanë janë dënuar me 18 vjet burg për shkak të ndihmës që i kanë dhënë talibanëve dhe Al-Kaidës për të luftuar trupat amerikane në Afganistan.
Sipas gjykatësit federal vepra e tyre ishte "tradhëti e shkallës së lartë".
XS
SM
MD
LG