Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli duhet ta ndalë ndërtimin e murit të sigurisë në Bregun Perëndimor dhe të tregoj lëvizje në çështjet e tjera nëse dëshiorn mbajtjen e samitit ndërmjet liderëve palestinezë e izraelitë, ka thënë sot kryeministri palestinez, Ahmed Qureia. Dje kryeministri izraelit, Ariel Sharon ka thënë se nuk do të pranoj parakushte për samit.
XS
SM
MD
LG