Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian sot ka kërkuar nga vendet e Ballkanit që të bëjnë më tepër në luftimin e krimit të organizuar. Në një kumtesë të Komisionit evropian thuhet se "ekziston nevoja urgjente që vendet e rajonit të përqendrohen në forcimin e pushtetit të së drejtës". Ministrat e brendshëm dhe ata të drejtësisë të Bashkimit Evropian dhe të rajonit të Ballkanit do të takohen të premten për të diskutuar për planin aksional për luftimin e korrupsionit dhe të krimit të organizuar.
XS
SM
MD
LG