Ndërlidhjet

PRISHTINE


Ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë, Vllado Buçkovski, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të bisedojë me komandantin e KFOR-it gjeneralin Holger Kamerhof, shefin e UNMIK-ut Hari Holkeri dhe kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi.
Buçkovski do të shoqërohet nga ambasadori i NATO-s në Maqedoni, Nikolas Bigman, zëvendësministri i Mbrojtjes Rizvan Sulejmani dhe nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Armatës, gjenerali Metodi Stamboliski.
XS
SM
MD
LG