Ndërlidhjet

BEOGRAD


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s George Robertson e paralajmëroi Beogradin se e ka për "detyrë dhe obligim" ta arrestojë dhe dorëzojë ish udhëheqësin ushtarak të serbëve të Bosnjës Ratko Mlladiq.
"Në Serbi padyshim që ka njerëz, të cilët e dijnë ku gjendet Mlladiq", tha Robertson gjatë vizitës në Beograd.
XS
SM
MD
LG