Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara u bënë thirrje Rusisë dhe vendeve tjera të jenë "të kujdesshme" në ndihmën për programin bërthamor të Iranit.
Lidhur me bashkëpunimin e Rusisë në ndërtimin e reaktorit bërthamor Bushehr, zëdhënësi i departamentit të Shtetit Richard Boucher tha: "Pikëpamja jonë është se njerëzit duhet të jenë të kujdesshëm rreth programeve bërthamore, sidomos në kohën kur Irani nuk i ka përmbushur të gjitha obligimet", tha Boucher.
XS
SM
MD
LG