Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeminsitri serb Zoran Zhivkovic ka deklaruar se zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të mundësojnë krijimin e koalicionit "Serbia evropiane" duke penguar në këtë mënyrë kthimin e njerëzve të linjës së ashpër apo nacionalistëve, cfarë është parë në zgjedhjet e fundit në Bosnjë dhe Kroaci.
Zhivkovic tha se shpreson që Serbia nuk do ndjekë këtë linjë.
XS
SM
MD
LG