Ndërlidhjet

BAGDAT


Ambasada italiane në Bagdat ka qenë cak i një sulmi, që ka shkaktuar dëme materiale, por jo dhe dëme në njerëz.
Nga ana tjetër trupat e koalicionit kanë arrestuar një nga truprojat e Sadam Huseinit në qytetin Ramadi.
Një autokolonë e trupave amerikane është qëlluar gjatë ditës por nuk ka informacione mbi pasojat.
Forcat e koalicionit bëjën të ditur se gjenrali i lartë irakian në kohën e Sadam Huseinit, Abed Mouhoush, ka vdekur nga shkaqe natyrore gjatë marrjes në pyetje nga trupat amerikane.
XS
SM
MD
LG