Ndërlidhjet

KABUL


Senatorja amerikane, Hillary Clinton, gjendet në Afganistan, ku ka festuar Ditën e Falenderimeve, së bashku me trupat amerikane atje.
Pas takimit me presidentin afgan Karzai, senatorja Clinton tha se talibanët dhe terroristët po zhvillojnë një betejë të humbur dhe se Shtetet e Bashkuara "kanë bërë përparim të jashtëzakonshëm" në Afganistan.
XS
SM
MD
LG