Ndërlidhjet

TIRANË


Ushtria e Shqipërisë ka filluar sot ndërtimin e rrugës Durrës Morinë, 225 kilometra, që do të lidhë Shqipërinë me Kosovën.
Kryeministri Fatos Nano duke folur me rastin e fillimit të punimeve tha se rruga e re "do të sjellë zhvillim të rëndësishëm ekonomik dhe social".
XS
SM
MD
LG