Ndërlidhjet

HAGË


Qeveria e Sllobodan Milloshevicit në bashkëpunim me udhëheqësit e serbëve të Bosnjës kanë punuar për të dëbuar myslimanët nga disa pjesë të Bosnjës gjatë luftërave të viteve '90.
Kështu ka deklaruar në gjyqin e Sllobodan Millosheviqit, Mirosllav Deronjic, politikan serb i Bosnjës, i cili gjithashtu është i akuzuar në Gjykatën e Hagës.
"Drejtuesit më të lartë të Serbisë dhe serbëve të Bosnjës kanë ndihmuar paraushtarakët serbë në Bosnjë", tha Deronjic.
XS
SM
MD
LG