Ndërlidhjet

TEL AVIV


Një numër hebrejsh të vendosur në vendbanimet në Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor duhet të largohen, derisa të tjerë do vazhdojnë të qëndrojnë atje ka thënë kryeministri izraelit Ariel Sharon.
Kjo masë, sipas Sharon është pjesë e "kompromiseve të dhimbshme", që duhen bërë për paqen.
XS
SM
MD
LG