Ndërlidhjet

BELFAST


Partitë katolike dhe protestante të vijës së ashpër pritet të kenë shënuar rezultatet më të mira në zgjedhjet parlamentare të zhvilluara në Irlandën e Veriut.
Aktiviteti i parlamentit gjysmë autonom u pezullua vitin e shkuar si pasojë e prishjes së mardhënieve mes partive protestante dhe katolike.
XS
SM
MD
LG