Ndërlidhjet

SOFJE


Një biznesmen bullgar dhe 4 bashkëpunëtorët e tij janë dënuar me burg të përjetshëm për vrasjen e kryeministrit të parë pas komunizmit në Bullgari.
Angel Vassilev u shpall fajtor se kishte urdhëruar vrasjen e kryeministrit Andrei Lukanov, meqë kryeministri posedonte dokumenta komprometuese për interesat afariste të biznesmenit bullgar.
Dy ukrainasit u shpallën fajtorën sepse njëri e kishte vrarë Lukanovin, kurse tjetri e kishte siguruar armën.
XS
SM
MD
LG