Ndërlidhjet

PRAGË


Policia gjermane dhe italiane ka arrestuar tre persona me origjinë nga Afrika e Veriut, me dyshimin se po rekrutojnë njerëz për atentate vetvrasëse për Al-Kaidën.
Policia italiane tha se dalja e informacionit në media ka dëmtuar operacionin pasi në listën e të kërkuarve ishin dhe një irakian e një tuniziane, që kanv mundur të largohen nga vendi.
XS
SM
MD
LG