Ndërlidhjet

RAMALLAH


Udhëheqësi palestinez, Jaser Arafat, ka kërkuar nga vendet perëndimore të rifillojnë përpjekjet për realizimin e planit të paqes në Lindjen e Mesme.
Këshilltari i Arafatit tha se kërkesa i ishte drejtuar kryeministrit britanik, Tony Blair, presidentit francez Chirac, kancelarit gjerman Schroeder, kreut të Komebeve të Bashkuara si dhe një numri vendesh të tjera në Evropë dhe Azi.
XS
SM
MD
LG