Ndërlidhjet

BAGRAM – AFGANISTAN


Ushtria amerikane do të shpërndajë rreth 200 mijë radio me valë të shkurtra për popullin e Afganistanit, në mënyrë që ata të kenë qasje në burimet e ndryshme të informacionit.
Qëllimi i kësaj fushate, sipas zëdhënësit të trupave amerikane, Bryan Hilferty, është parandalimi i talibanëve dhe forcave të Al-Kaidës që të fitojnë terren për të "infektuar sërish popullin afgan".
XS
SM
MD
LG