Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari i pas luftës Konrad Adenauer është gjermani më i madh i të gjitha kohërave. Është ky rezultati i një ankete të zhvilluar nga televizioni gjerman ZDF me shikuesit e tij.
Në mesin e 10 gjermanëve më të mëdhenj ishin dhe Albert Einstein dhe Gutenberg.
XS
SM
MD
LG