Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti afgan Hamid Karzai dhe gjenerali amerikan John Abizaid, kreu i komandës amerikane për rajonin, janë takuar për të diskutuar bashkëpunimin në luftën kundër terrorit.
400 veta, përfshirë ushtarë amerikanë e afganë, zyrtarë, punonjës të huaj humanitarë e të tjerë kanë humbur jetën në sulmet e guerrilëve.
Presidenti afgan ka deklaruar se udhëheqësi i Talibanëve Mulla Mohamad Omar është parë së fundi në qytetin e Kuetas në Pakistan. Kjo deklaratë është hedhur poshtë nga Islamabadi zyrtar.
XS
SM
MD
LG