Ndërlidhjet

STAMBOLL


Policia turke ka arrestuar një person, që dyshohet për planifikimin dhe drejtimin e sulmeve vetvrasëse në dy sinagoga në Turqi, në fillim të këtij muaji.
Numri dy i policisë në Stamboll, Halil Yilmaz, tha se personi në fjalë është arrestuar derisa përpiqej të largohej nga vendi.
XS
SM
MD
LG