Ndërlidhjet

STAMBOLL


Siria i ka deportuar në Turqi 22 persona të dyshuar për ndërlidhje me sulmet e katërfishta vetvrasëse në Stamboll që lanë 61 të vdekur. Ndërkohë, policia turke ka arrestuar një mashkull të paidentifikuar për dhënien e urdhërit për kryerjen e njërit nga katër sulmet me bomba gjatë muajit nëntor në Stamboll, kanë bërë të ditur zyrtarë të Turqisë. I akuzuari është arrestuar javën e kaluar derisa po përpiqej të arratisej në Iran, ndërsa ngarkohet për "rrënim të rendit kushtetues", krim ky që në Turqi konsiderohet si tradhëti dhe sanksionohet me burgim të përjetshëm.
XS
SM
MD
LG