Ndërlidhjet

RAMALLAH


Ushtria izraelite ndërmori një operacion të shkallës së gjerë kundër militantëve të dyshuar të Hamasit në Bregun Perëndimor.
Ushtarët vranë dy palestinezë dhe arrestuan shumë të tjerë.
Mbi 60 tanke dhe autoblinda u vërsulën vetëm në qytetin Ramallah.
XS
SM
MD
LG